Ekonomi

Ukrayna ile ticareti artırdılar, depremde Türkiye’yi desteklediler

Kerim ÜLKER

Arama Kurtarma çalışmalarına katılan Ukraynalı ekipler deprem bölgesine geldi ve yerel yönetimler peş peşe yardım tırları gönderdi. Rus işgalinde Ukrayna’nın yanında yer alan ve desteğini kesmeyen Türkiye’ye yapılan bu yardımın ayrı bir yeri vardı.

Bu süreci yönetenlerden biri de Türkiye-Ukrayna İş İnsanları Derneği (TÜİD) oldu. Hem savaşın parçaladığı Ukrayna’ya hem de depremin vurduğu Türkiye’ye yardım eden TÜİD üyeleri geçen hafta İstanbul’da bir araya geldi.

Colins, Polo, Politek, Agrodrive, Vitas, Eksim, LND Energy, Vi-Za gibi lider markaların temsilci ve yöneticilerini bir araya getiren iftar yemeği toplantısında konuşan TUİD Lideri Burak Pehlivan, köprü.

Türkiye bu süreçte savaşan Ukrayna’ya destek verdi ve vermeye devam ediyor. Ukrayna, deprem anında yardım eden ilk ülkelerden biri oldu. Savaşa, yıkıma ve acıya rağmen Ukrayna yardım uçakları ve kamyonları gönderdi. Her iki ülkede de insani koridorun oluşmasında büyükelçilerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve sizler büyük paya sahipsiniz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu