Ekonomi

Putin’den arama kurtarma ekiplerinin artırılması istendi

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Putin’in Rusya Acil Durumlar Bakanı Aleksandr Kurenkov’a 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından bina enkazlarında arama kurtarma çalışması yapan Rus kümelerinin sayısını artırma talimatı verdiği belirtildi. merkez üssü Kahramanmaraş’tır.

Bugün Rusya’dan Türkiye’ye 50 kişilik bir grup ve 11 doktor daha gönderildiği hatırlatılarak, gönderilen Rus uzman sayısının 150’yi geçtiği belirtildi.

Ekiplerin Kahramanmaraş’ta kamp kurduğu açıklamada, uzmanların enkazı incelemek ve kaldırmak için iki gündür çalıştıkları kaydedildi.

Açıklamada, “Tedavi, ameliyat ve yoğun bakım ünitelerinin bulunduğu sahra hastanesi acil servis alanına konuşlandırıldı. 40’tan fazla doktor tıbbi yardım sağlamaya hazır.” kelimeler yer aldı.

Ayrıca, depremlerin ardından İskenderun Limanı’nda çıkan yangını söndürmek için Rusya’nın gönderdiği Be-200 yangın söndürme uçağı, gün boyu devam eden yangının üzerine 60 ton su döktü. bugün gönderilen yeni ekibi taşıyan Türkiye’ye ulaştı.

sebenajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu