Haber

Muğla’da Kaçak Binaların Yıkılması Protesto Edildi

Muğla’nın Menteşe ilçesine bağlı Kıran Mahallesi’nde sit alanındaki kaçak yapıların yıkım çalışmaları sabah saatlerinde başladı. Menteşe Belediyesi, bölge sakinlerinin protesto ettiği yıkım sürecine ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, söz konusu binaların yıkımına idari ve hukuki adli süreçlerin tamamlanmasının ardından karar verildiği, belediyenin denetiminde gerçekleştirilen yıkıma araç, gereç ve işçilik desteği sağladığı belirtildi. ilgili bakanlıklar.

Muğla’nın Menteşe ilçesine bağlı Kıran Mahallesi’nde sit alanında bulunan kaçak yapılara karşı sabah saatlerinde başlayan yıkım çalışması bölge sakinleri tarafından protesto edildi. Tepkilerin ardından Menteşe Belediyesi konu ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı Müfettişleri tarafından belirlenen yapı yasağı bulunan korunan alanlardaki binalar ile yapı kayıt belgesi almış ve mevzuata uygun olmayan binalar Bakanlık müfettişleri tarafından imar barışı yöntemiyle yıkılan yapılar, bakanlığın denetiminde yeniden yıkılıyor. Yıkılacak yapılar ise idari ve hukuki yargı süreçlerine tabi tutuluyor.” “Bunlar, tamamlandıktan sonra yıkım kararları kesinleşen binalardır. Yıkım işlemlerinin Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü kontrolünde ilçe belediyeleri tarafından yapılması esas olduğundan, yıkımda kullanılan araç ve işçilik, Yıkım işlemleri ilçe belediyeleri tarafından sağlanmaktadır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu