Haber

Gelecek Partisi’nden Ümit Özdağ’a tepki: Günün şakasını yaptı

Sinan Oğan’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a takviye yapmasının ardından gözler Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile Kemal Kılıçdaroğlu arasında gerçekleşecek görüşmeye çevrildi.

İki lider, son görüşmenin ardından kameraların karşısına geçti.

Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceklerini açıkladı.

ÖZDAĞ’DAN DİKKATLİ PAYLAŞIM

Kararın açıklanmasına kısa bir süre kala Özdağ’dan dikkat çekici bir paylaşım geldi. Kılıçdaroğlu’nun kendisine İçişleri Bakanlığı sözü verdiği Özdağ, CHP Gençlik Kolları’nın paylaşımını aktardı.

Özdağ, göçmen sorununa ilişkin yaptığı paylaşımda, ” İçişleri Bakanı olarak göndereceğim.”vurgu yaptı.

GELECEK PARTİ’DEN ÖZDAĞ’A TEPKİ

Paylaşıma tepki Millet İttifakı’nın ortaklarından Gelecek Partisi’nden geldi.

CHP listelerinden 10’uncu milletvekili seçilen Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, Ümit Özdağ’ın sözlerini eleştirdi.

Günün şakasını Ümit Özdağ’ın yaptığını söyleyen Temurci, ” Bir toplumsal barış projesi olan Ulus İttifakı, göç ve sığınmacı sorununu çözmeyi taahhüt etmiştir.” söz konusu.

“ÖZDAĞ GÜNÜ ŞAKA ETTİRDİ”

Temurci de, “Kazanmak için her yol caiz değildir” dedi. ifadesiyle de dikkat çekti.

Temürci şu ifadeleri kullandı:

“Günün şakasını sanırım Özdağ Bey yaptı! Bir şaka daha benden. Bu adam İçişleri Bakanı olacağım diyorsa Soylu Bey mutlaka kalır. Bir toplumsal barış projesi olan Millet İttifakı’nın taahhüt ettiği iş budur. Göçmen ve sığınmacı sorununu çözmek için kazanmak için her yol caiz değildir.”

habersarioglan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu